قطر چگونه کشوری است؟

قطر یکی از کوچکترین کشورهای جهان است که در بخش غربی آسیا قرار دارد. به طور دیقیقتر می توان اینگونه گفت، قطر بخشی از شبهه جزیره عربی است که از یک طرف به خلیج فارس و از سمت دیگر به عربستان سعودی منتهی می شود. برخلاف گستره جغرافیایی محدود قطر که به صورت تقریبی با وسعت شهر قم در ایران قابل قیاس است، منابع طبیعی این کشور با هیچ کشوری قابل قیاس نیست و می توان آن را لایتناهی در نظر گرفت. همین ثروت فراوان، قطر را به یکی مرفه ترین کشورهایی تبدیل کرده که بسیاری افراد از سراسر جهان آن را به عنوان مقصدی برای زندگی بر می گزینند. زبان رسمی مردم قطر عربی است با این وجود جمعیت بالای مهاجران سبب شده اغلب افراد در قطر به زبان انگیلیسی تسلط داشته باشند.

دیدنی ترین نقاط قطر:

کشور قطر در جهت پیشبرد و رشد جهانگردی تلاش های بی بدیلی انجام داده است به گونه ای که در همین راستا ورود به قطر برای اتباع بیش از ۸۸ کشور جهان بدون نیاز به داشتن روادید میسر می باشد. امروزه رشد هواپیمایی قطر نیز، این کشور را به دروازه ای برای ترانزیت مسافران تبدیل کرده است. همین امر سبب شده روز به روز افراد بیشتری به دنبال شناختن جاذبه های گردشگری قطر و بازدید از آن ها باشند. در ادامه به معرفی برخی از زیباترین این جاذبه های گردشگری خواهیم پرداخت که دانستنشان خالی از لطف نیست.

بازدید از موزه زیبای مشیرب:

این موزه زیبا که چشم اندازی از پیشینه ماهیگیری و نحوه تشکیل کشور قطر را در برابر چشمان هر بیننده ای به نمایش می گذارد زیبایی خارق العاده ای دارد. در واقع با دیدن این موزه می توانید به معنای واقعی کلمه در بهت و حیرت فرو بروید که از کجا می توان به کجا رسید.

موزه ملی قطر:

آنچه موزه ملی را از سایر موزه ها مجزا می کند منظره خارق العاده آن است که شکل تمام عیار سواحل خلیج فارس را با تمام زیبایی به نمایش می گذارد. بعلاوه تنها در این موزه می توانید تاریخ قطر را به سادگی در سه بخش مجزای بخش آغازین یا گذشته بخش میانی یا حال حاضر و بخش تاریخ مدرن مورد بررسی قرار دهید. در این موزه دیدنی های جالبی در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است که به عنوان یکی از زیباترین ها در میان آن ها می توان به فرشی از مروارید به نام بارودا اشاره کرد.

برخلاف آنچه در تصورات ما به عنوان موزه قرار دارد در موزه ملی قطر می توانید گالری های متعدد و کافه و رستوران های بی نظیری بیابید که حظ گردش در گوشه و کنار تاریخ را چندین برابر می کند.

تجربه هنر مدرن در موزه متحف:

در کمتر جایی از دنیا می توان مانند آنچه در موزه متحف ممکن است، آثار هنری هنرمندانی از جای جای جهان را به نظاره نشست. تعداد این آثار را می توان بالغ بر ۹ هزار اثر منحصربفرد در نظر گرفت که بازدید از آن ها برای عموم رایگان است.

کاوش در هنر شرقی با بازدید از کاتارا:

کاتارا که در اصل نام تاریخی کشور قطر است امروزه برای نامیدن دهکده فرهنگی که در سال ۲۰۱۰ میلادی در این کشور عربی افتتاح شده به کار برده می شود. دهکده فرهنگی کاتارا در سواحل شرقی خلیج غربی و مروارید قطر قرار گرفته و میزبانی بسیاری از مجموعه های مرتبط با میراث فرهنگی و معماری این کشور را به عهده دارد.

از جمله مهمترین مجموعه های واقع در این دهکده فرهنگی می توان به تالار اپرا، تئاتر و سینما و سالن های همایش چند منظوره اشاره نمود که گردهمایی های مهمی چون جشنواره فیلم دوحه در آن ها برگزار می شود. از دیگر موارد درخور بازدید در کاتارا می توان به موزه میراث دریایی قطر اشاره نمود. جدار از موارد ذکر شده، دولت قطر همه ساله برای افزایش بازدید کنندگان و توسعه گردشگری این کشور برنامه های ویژه ای در این منطقه فرهنگی تدارک می بیند.