بدون شک آشپزخانه عربی با غذاهای لذیذ و پر عطر و طعمش می تواند یکی از محبوبترین آشپزخانه های دنیا به شمار رود و آنچه بر جذابیت غذاهای عربی می افزاید آمیختگی طعم دل انگیز غذا با فرهنگ میهمان نوازی عرب هاست. قطر از جمله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است که غذاهای فوق العاده آن کمتر شناخته شده هستند. علت این امر را می توان در بالا بودن جمعیت مهاجران قطر ریشه یابی کرد. جمعیتی که تعدادشان بیش از ۶ برابر بومیان ساکن این کشور است و انواع سبک های آشپزی و رستوران های ببین المللی را به همراه خود به این کشور کوچک نفوذ داده اند. این شدت نفوذ به گونه ای است که حتی در پایتخت قطر یعنی دوحه نیز یافتن رستورانی که تنها غذاهای محلی این کشور را سرو کند کار فوق العاده سختی به نظر می رسد.

در هر صورت چشیدن خوراک های محلی لذیذ و دسرهای فوق العاده قطری با عطر طعم رویایی شان، ارزش اندکی گشت و گذار و تلاش کردن را دارد. اگر دوست دارید علاوه بر آشنایی با غذاهای محلی قطر رستوران هایی که این خوشمزه ها را سرو می کنند بشناسید، توصه می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه آشپزخانه قطر

آَشپزخانه قطری طی قرن ها تاثیر پذیری از غذاها و سبک آشپزی بادیه نشینان عرب، شام، کشورهای شمال آفریقا و هند شکل گرفته است. غذاهای محلی قطر غذاهایی هستند سرشار از عطر و طعم پیچیده و غنی از ادویه که اغلب با تکنیک پخت آهسته طبخ شده اند. حال که تا این حد از عطر و طعم غذاها صحبت به میان آمد بهتر است بدون معطلی به سراغ معرفی محبوب ترین غذاهای محلی کشور قطر برویم.

بهترین غذاهای قطری:

سالونا غذای کلاسیک قطری:

غذای گرم و لذیذی که طعم دلنشین غذاهای خانگی را در ذهنتان تداعی می کند. این غذا در اصل یک خورش کلاسیک عربی است که در اغلب خانه ها در وعده شام طبخ می شود.  این غذا شامل یک نوع پروتئین در کنار سبزیجات فصلی است که با طعم  سیر و زنجبیل تلفیق شده است. پروتئین سالونا می تواند گوشت مرغ، گاو، بره یا ماهی باشد و در کنار برنج یا با نان سرو می شود.

یکی از خوشمزه ترین ورژن های این غذا را می توانید در رستوران والیما دوحه که فضایی دلچسب با تم شرقی دارد امتحان کنید.

واراک عنب ورژن عربی دلمه:

این غذا که در اصل نمونه عربی دلمه برگ مو می باشد، وعده غذایی دوست داشتنی است که در هر ساعتی از روز می توان آن را میل کرد. انواع نسخه های مختلف این غذای لذیذ را که مورد پسند عام و خاص است را تقریبا می توان در تمامی کشورهای خاورمیانه یافت. اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم، واراک عنب در واقع همان دلمه برگ مو است که اغلبمان آن را چشیده ایم با یک تفاوت اساسی و آن اینکه بخش عمده مواد داخلی دلمه واراک عنب را گوشت و برنج تشکیل می دهد و ادویه اصلی به کار رفته در آن گشنیز تازه است که طعم و عطر بینظیری به این غذای عربی می بخشد. بهترین محل برای چشیدن این غذای محبوب قطری یکی از رستورتن های مشهور دوحه پایتخت قطر است که شیشا گاردن نام دارد.

مدروبا یا فرنی شور:

مدروبا که تا حد زیادی به حلیم شباهت دارد غذایی خوش عطر و طعمی است که از ترکیب برنج، شیر، کره، هل و مرغ بوجود آمده که ساعت ها با یکدیگر جوشیده و یکدست شده اند. این غذا که عموما با تاپینگ پیازداغ سرو می شود را در هر یک از وعده های غذایی می توان میل نمود. بهترین محل برای سفارش خوش طعم ترین قطری رستوران سوق الورح شهر دوحه است.

مجبوس غذای ملی قطر:

مجبوس از طرف اغلب سرآشپزها به عنوان غذای ملی قطر شناخته می شود. فرم اصلی سرو این غذای قطری، به شکل دیسی از برنج چاشنی شده با رب گوجه است که بر روی آن تکه های مرغ یا گوشت بره طبخ شده در فر قرار دارد می شود.  مهمترین نکته در پخت یک مجبوس تمام عیار این است که حرارت ملایم و مدت زمان پخت طولانی باشد تا همه طعم ها به خوبی با هم ترکیب شوند و به اصطلاح غذا کاملا جا بیفتد. روش سنتی سرو مجبوس به این شکل است که به همراه آن سالاد و سس گوجه فرنگی خانگی سرو شود. هر چند مجبوس در تمام رستوران های قطر سرو می شود اما بهترین مکان برای چشیدن لذیذترین مجبوس قطری، رستوران المنچاب دوحه است.