از اردن چه می دانید؟

اردن واقع در غربی ترین بخش آسیا و یکی از نابترین مقاصد گردشگری است که می توان به آن سفر کرد. فرهنگ و آداب و رسوم با چنان هارمونی با اقلیم این کشور در آمیخته که نظیر آن را در کمتر نقطه ای از جهان می توان به چشم دید. آمبیانسی فراهم آمده در نتیجه این هماهنگی، سبب می شود با هر نگاه به مناظر طبیعی یا بناهای بیرون زده از دل تاریخ، نقش آن ها نه بر ذهن که بر جان و روحتان ثبت شود. با وجودی که سفر به کشور زیبای اردن تنها با در دست داشتن ویزای این کشور میسر است اما آنقدر در این سفر در انتظارتان است که پرداخت چنین بهایی در قبال دست یافتن به آن، واقعا ناچیز به نظر می رسد.

فعالیت هایی که در سفر به اردن حتما باید انجام داد:

آنچه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت تجربه سفری رویایی به اردن و کشف زیبایی های نهفته در این کشور است. برای مطالعه نحوه دریافت ویزای اردن می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید. فعالیت هایی که می توان در حین سفر به اردن انجام داد و مکان های دیدنی آن به قدری متنوع است که انتخاب در میان آن ها گاهی غیر ممکن به نظر می رسد.

به همین منظور و برای راحتی شما، برخی از بهترین فعالیت های قابل انجام حین سفر به اردن را در این مقاله گردآورده ایم تا بتوانید با استفاده از آن سفری فراموش نشدنی برای خود و عزیزانتان رقم بزنیم پس تا انتهای مقاله ما را همرای کنید.

پیاده روی در رویا:

پیاده روی در مناظر رویایی کشور اردن قطعا به یکی از لذت بخش ترین و خاطره انگیزترین قسمت های سفرتان بدل خواهد شد. مناظری پوشیده از گل های وحشی در جنگل های شمالی یا تپه ماهورها و صخره های اعجاب انگیز جنوبی اردن یا شاید وادی های محصور شده با قلعه های سر به فلک کشیده و خرابه های باستانی آن ها همه و همه مکان هایی هستند که هر کسی می تواند رویای قدم نهادن به هر یک از آن ها را در سر بپروراند.

با توجه به شرایط آب و هوایی گرم و خشک اردن قبل از شروع پیاده روی تجهیزات و امکانات لازم را با خود به همراه داشته باشید و برای جلوگیری از گم کردن مسیر ها از جی پی اس یا راهنمای محلی کمک بگیرید.

شنا در دریای مرده:

برای داشتن تجربه ای بینظیر از آبتنی در آب های ترمال فرمول ویژه ای وجود دارد که باید آن را مو به مو اجرا کنید. به این ترتیب که ابتدا گوشه ای دنج در سواحل زیبای دریای مرده پیدا کنید و پوست خود را به طور کامل با گِل بپوشانید. مواد معدنی و باکتری های خاص موجود در این گل شفابخش باعث زیبایی و شفافیت هر چه بیشتر پوستتان خواهد شد.

در مرحله بعد و پس از اندکی درنگ نوبت به آن می رسد که با استحمام در آب های نیلگون و گرم دریای مرده که سرشار از املاح و مواد معدنی است از شر گل ها خلاص شوید و پوست خود را جلایی دوباره دهید. درست در این هنگام است که هارمونی گوشنواز موج ها روحتان را جلا می دهد و سوار بر امواج دریا آرامشی عجیب در آغوشتان می کشد.

اغلب هتل های اردن با برخورداری از پلاژهای اختصاصی انجام تمامی موارد ذکر شده را در فضایی بسیار لاکچری و زیبا برایتان میسر می کند.