سفر به اروپا مخصوصا با وضعیت کنونی دلار در کشور چنان گران است که اغلب ما حتی تصور سفر به قاره سبز را نیز به خیال خود راه نمی دهیم چه رسد به تصمیم به سفر. اما در این مقاله قصد داریم ارزانترین کشورهای اروپایی برای سفر را معرفی کنیم. هزینه سفر و اقامت در کلیه این مقاصد اروپایی زیبا در حدود ۳۰ دلار است. می توان گفت هزینه سفر به این مقاصد گردشگری با هزینه سفر به تایلند برابری می کند.

خواندن این مقاله به کلیه افراد علاقمند به سفر ارزان اروپایی، به شدت توصیه می شود.

لیست ارزانترین کشورهای اروپایی برای سفر

کرواسی:

کرواسی با مناظر بکر و رویایی و سواحل زیبایی که شما را به سمت خود فرا می خواند اولین کشور در لیست ارزانترین مقاصد گردشگری اروپاست. در این کشور همه چیز از جمله غذا، حمل و نقل و اقامت به شکل عجیبی ارزان است. به گونه ای که هزینه اقامت به علاوه خورد و خوراک روزانه در کروواسی به طور متوسط ۳۰ دلار براورد می شود.

فعالیت هایی که در کروواسی می توانید به آن ها بپردازید عبارتند از شنا و ریلکس کردن در سواحل زیبا، بازدید از جزایر بکری چون جزیره فار Far و جزیره  براک Brach ؛ دقت داشته باشید که هزینه ها در جزیره براک نسبتا بالاست بنابراین برای کاهش هزینه ها تنها به بازدید از این جزایر بسنده کنید و به فکر اقامت در آن ها نباشید. بخش ساحلی این کشور در جنوبی ترین نقطه آن واقع شده که ساحل شرقی دریای آندریاتیک را تشکیل می دهد.

لیتوانی:

لیتوانی جایگاه دوم در لیست ارزانترین کشورهای اروپایی را از آن خود کرده است. بودجه ای که برای بازدید از این کشور زیبا باید کنار بگذارید چیزی بین ۳۰ تا ۵۵ دلار متغیر می باشد. لیتوانی با حدود ۲.۸ میلیون نفر جمعیت، یکی از کوچکترین ملیت های اروپایی به شمار می رود که ارزش بازدید دارد. سواحل رودخانه ای ویلیاس پایتخت لیتوانی آن را از سایر شهرهای این کشور مجزا کرده و ویلاس را به جذابترین مقصد گردشگری لیتوانی بدل می کند.

هزینه غذا  و اقامت در لیتوانی بسیار پایین است به طوری که برای یک وعده غذایی کامل به همراه نوشیدنی در این کشور ۱۰ یورو پرداخت خواهید کرد. این در حالی است که برای هر شب اقامت می توانید کمتر از ۱۰ تا ۳۰ یورو پرداخت کنید.

مجارستان یکی دیگر از مقاصد ارزان گردشگری اروپا:

مجارستان یکی دیگر از کشورهای اروپایی با مردمانی خونگرم و مهمان نواز است که با کمترین هزینه می توان به آنجا سفر کرد. اغلب مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و به راحتی می توان با آن ها ارتباط برقرار کرد. در این کشور می توانید با هزینه روزانه ۱۵ دلار اقامتگاهی مناسب برای استراحت و اسکان بیابید. هزینه اقامت در شهرهای کوچکتر مجارستان بسیار کمتر است و از ۸ دلار شروع می شود.

یکی از کارهایی که در سفر به مجارستان حتما باید انجام داد چشیدن غذای محلی این کشور است که گولاش نام دارد. غذایی لذیذ که از ترکیب گوشت و سبزیجات طعم دار شده با ادویه جات و پاپریکا پدید آمده است. شهر زیبای بوداپست مجارستان با چشمه های آب گرم بیشمارش محلی است که چه برای مقاصد درمانی و چه برای لذت بردن از مناظر بی همتایش حتما باید به آن سر بزنید. در اطراف این چشمه ها مراکزی با معماری خیره کننده تاسیس شده که قدمت اغلب آن ها به قرن ۱۶ میلادی برمی گردد. برای ورود به این مراکز باید برای هر نفر بین ۱۰ تا ۲۰ یورو هزینه ورودی پرداخت کنید.

لهستان:

لهستان با تاریخ و فرهنگ غنی، مانند گنجینه ای در انتظار اکتشاف در دل اروپا و در عین حال یکی دیگر از ارزانترین مقاصد گردشگری قاره سبز می باشد. شهر تاریخی کراکوف را مقر زیباترین نمونه های معماری اروپایی می دانند که برخی از آن ها به خوبی روز اول حفظ و حراست شده اند. اگر از عاشقان طبیعت و پیمایش هستید، کوه های تاترا با مناظر خیره کننده اش، جایی است که می تواند سبب حبس شدن نفس در سینه تان شود. کوه نوردی، صخره نوردی، طبیعتگردی، کمپینگ و اسکی برخی از فعالیت های بی نظیری که در سفر به تاترای لهستان می توانید از آن ها لذت ببرید.

برای گذراندن یک روز در لهستان باید چیزی در حدود ۲۵ تا ۵۰ دلار کنار بگذارید. این مبلغ هزینه اقامت، حمل و نقل و غذای صرف شده در طول یک روز را در بر می گیرد.