پوکت یکی از استان های کشور زیبای تایلند است که در بخش جنوبی این کشور آسیایی واقع شده و بزرگترین جزیره تایلند را در خود گنجانیده است. این بهشت کوچک یکی از پربازدیدترین مناطق گرمسیری جهان و نقاط داخلی تایلند به شمار می رود که هر ساله میلیون ها توریست را برای بازدید، ماجراجویی و ثبت خاطرات فراموش نشدنی به سمت خود می کشاند.

اگر شما هم قصد سفر به پوکت را دارید توصیه می کنم پیش از بستن چمدان حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله با هم بهترین فعالیت هایی را که می توان در طول سفر به پوکت به آن ها پرداخت، مرور خواهیم کرد. اطلاع از برترین جاذبه های گردشگری مقصد، قبل از شروع سفر علاوه بر این که دید بهتری به شما می دهد مانع از صرف زمان و هزینه مازاد در سفر خواهد شد.

موقعیت مکانی پوکت:

همانطور که پیشتر اشاره شد پوکت بزرگترین جزیره از مجمع الجزایر تایلند است که در دریای آندامند قرار دارد. این دریا در اصل بخش کوچکی از قسمت شمالی اقیانوس هند است که در برخی تقسیم بندی ها با نام جداگانه ای آندامند معرفی شده است. همجواری با اقیانوس هند را می توان یکی از اصلی ترین دلایل زیبایی مسحور کننده جزیره پوکت نام برد. پوکت جزیره بزرگی در بخش جنوب غربی تایلند است که شهری با همین نام در آن جای دارد.

نحوه دسترسی به پوکت:

به لطف انبوه توریست هایی که همه ساله به سوی پوکت روانه می شوند، دسترسی به این شهر بسیار تسهیل شده است. شما می توانید هم از طریق طی مسیر جاده ای پل SARASIN وارد پوکت شوید. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد دارند در طول مسیر به سایر شهرهای تایلند نیز سری بزنند. روش دیگر و سریعتر این است که با تهیه بلیط و طی مسافت پروازی تقریبا ۳ ساعته، مستقیما از بانکوک پایتخت تایلند وارد پوکت شوید.

چرا به پوکت سفر کنیم؟

سواحل ماسه ای و صخره های شگفت انگیز، طبیعت چشم نواز، زندگی پر هیجان و غذاهای لذیذ تایلندی تنها برخی از جاذبه هایی است که در پوکت در انتظار بازدید کنندگان است. توجه داشته باشید در این مقاله تنها برخی از بهترین فعالیت هایی که در پوکت می توان به آن پرداخت معرفی شده و راهنمای مناسبی برای افرادی است که می خواهند در مدت زمان محدود بیشترین نتیجه را از سفر خود کسب کنند. با این حال کل ماجراجویی در جزیره پوکت به موارد ذکر شده خلاصه نمی شود چنانچه زمان بیشتری در اختیار دارید می توانید به اکتشافات بیشتری در این جزیره بپردازید.

پوکت هم مانند سایر شهر های تایلند شب هایی زنده دارد. در طول شب علاوه بر بازار داغ غذاهای خیابانی، مغازه های رنگارنگ فروش اقلام کادویی نیز بسیار پر رونق هستند. در این میان مشهورترین گزینه یکشنبه بازار پوکت است که حتما باید به آن سری بزنید.

سواحل پوکت:

در میان ۳۰ پلاژی که درجزیره پوکت در انتظارتان است قطعا یافتن ساحلی که باب میلتان باشد کار سختی نیست. از سواحل زیبای ماسه ای گرفته تا سواحل صخره ای و آهکی همه را می توانید در پوکت بیابید.

اگر به دنبال جنب و جوش، فعالیت های هیجان انگیز دریایی یا از طرفداران جشن های ساحلی پر جمعیت هستید، توصیه می کنم حتما یکی از پلاژهای “پاتونگ” یا ” کارون ” را انتخاب کنید.

چنانچه می خواهید از سکوت لذت ببرید و تنها صدای امواج و طبیعت وجودتان را در بربگیرد سواحل “یان نوی” و “ساحل فریدام” بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در این میان اگر آرامش و هیجان را در کنار هم می خواهید حتما به سراغ ساحل “نای هارن” بروید. این ساحل با وجودی که چندان شلوغ نیست امکانات رفاهی فوق العاده ای دارد. علاوه بر آن می توانید از فعالیت های دریایی موجود در این ساحل لذت ببرید.

بهترین زمان برای سفر به پوکت:

با توجه به اینکه تایلند کشوری با اقلیم استوایی است تغییرات شدید آب و هوایی زیادی در طول سال ندارد. در این منطقه تنها دو فصل قابل تشخیص است فصل گرم و فصل مرطوب و پر باران. نکته ای که در مورد زمان سفر به تایلند و جزیره پوکت باید در نظر بگیرید این است که باران های شدید و مداوم این منطقه در طول سفر می تواند آزار دهنده باشد. بهترین زمان برای سفر به پوکت و لذت از سواحل بی همتای آن بین ماه های نوامبر و می یعنی اواسط پاییز تا اواسط بهار است.