سفر که همیشه نباید پر هزینه باشد، به خصوص برای افرادی که در شهرهای بزرگ و مدرن زندگی می کنند، سفر رفتن یکی از بهترین روش های پس انداز و صرفه جویی در هزینه ها به شمار می رود. به خصوص هرچه مقصد انتخاب شده برای سفر فاصل کمتری تا مبدائ داسته باشد هزینه ها به شکلی شگفت انگیز کاهش خواهد یافت. بر اساس موارد ذکر شده می توان پیشبینی کرد مایی که در خاورمیانه زندگی می کنیم باید ارزانترین مقاصد گردشگری را در آسیا جست و جو کنیم.

در ادامه مقاله لیستی از ارزانترین کشورهای آسیایی آورده شده که با سفر به آن ها و یک مدیریت مالی دقیق قادر خواهید بود حتی در طی سفر خارجی پول پس انداز کنید. به این نکته توجه داشته باشید که علت پیشنهاد این مقاصد گردشگری، تنها پایین بودن هزینه زندگی در آن ها نیست بلکه طبیعت بکر و بینظیر و فرهنگ غنی است که شوق سفر را در ما زنده می کند. تجربیات بی مانندی که طی این سفرها می توان کسب کرد عامل اصلی است که هر گردشگری بخواهد حداقل یک بار در طول عمرش به آن ها سفر کرده و خاطرات فراموش نشدنی را در گوشه ذهن ثبت کند.

ارزانترین کشورهای آسیایی که باید حتما به آن ها سفر کنید:

قبل از اینکه به سراغ معرفی اززانترین مقاصد گردشگری آسیا برویم باید به این نکته اشاره کنیم که لیست ذیل بر اساس نظر بیش از ۵۰ بلاگر سفر تنظیم شده و کشورهایی را معرفی می کند که با بودجه محدود و بدون نیاز به سرقت از بانک می توان به آن ها سفر کرد. هزینه های براورد شده در این لیست، برای سفر به سبک ماجراجویی و کوله به دوشی است. این هزینه، میزان مبلغ مورد نیاز برای خورد و خوراک، اسکان در یک اقامتگاه ساده و هزینه حمل و نقل درون شهری طی یک روز را در بر می گیرد. از آنجایی که اقامتگاه های در نظر گرفته شده در محاسبه بودجه بسیار ساده (اما در عین حال بسیار تمیز) هستند نباید توقع بیش از حد از آن ها داشته باشید.

نپال بهشت کوهنوردان:

اگر در دنیا یک کشور وجود داشته باشد که بازدید از آن برای هر فرد با هر نوع سلیقه ای لذت بخش و جذاب باشد، آن کشور جایی نیست جز کشور نپال. قله های پر برف هیمالیا که با صلابت سر برافراشته اند سبب شده بسیاری افراد نپال را بهشت کوهنوردان بخوانند. هرچند معابد بودایی با فضای سحرانگیز و طبیعت پاک و سرسبزشان کاری کرده اند که نپال به بهشتی برای هر چشم زیبایی بینی تبدیل شود. این کشور به حدی زیباست که هر گوشه از آن ارزش بازدیدو گشت و گذار دارد.

نکته مهمتر اینکه بودجه لازم برای دیدن این همه زیبایی، بین ۲۰ تا ۳۰ دلار برای هر روز متغیر است. در واقع و بر اساس این موارد نپال از جمله ارزانترین کشورهای آسیایی است که می توان به آن سفر کرد.

دقت به این نکته الزامی است که سفر به قصد ترکینگ در نپال به ویژه در صورت نیاز به تهیه ابزار و ادوات کوهنوردی حرفه ای، می تواند هزینه سفر را به شدت افزایش دهد. در چنین شرایطی این سفر می تواند با اختلاف به گرانترین سفر عمرتان بدل شود.

کامبوج:

کامبوج از آن دست کشورهایی است که هرگز با یک بار سفر از آن سیر نخواهید شد و دلتان می خواهد بارها و بارها به آن سفر کنید. در این کشور گنجینه های زیادی برای ارائه به گردشگران در اختیار دارد. از سرزندگی و عظمت پایتخت آن گرفته، تا تاریخ شگفت انگیز به نمایش درآمده در انگکور وات در کنار سواحل زیبا و مناظر طبیعی خیره کننده، همه و همه مواردی است که در کامبوج با آن مواجه خواهید شد. فرصت دیدن دلفین های ایراوادی در رودخانه مکونگ، غذاهای خوشمزه، و مهمتر از همه، مردم خونگرمی که از هر فرصتی برای به اشتراک گذاری شگفتی های کشورشان با توریست ها استفاده می کنند، مزایای دیگری است که در کنار پایین بودن هزینه ها، کامبوج را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای توریست ها تبدیل می کند.

هزینه روزانه سفر به کامبوج بین ۳۰ تا ۴۰  دلار برای هر فرد بالغ متغیر است.

هند کشور فرهنگ ها:

برای ماجراجویانی که به دنبال یک سفر فراموش نشدنی هستند، هند یکی از بهترین گزینه ها است. این کشور با فرهنگ غنی غذاهای لذیذ و دیدنی های بیشمار، از جمله نقاطی است که همه آرزوی سفر به آن را دارند. با در نظر گرفتن هزینه روزانه ۲۵ تا ۳۵ دلاری سفر به این سرزمین شگفت انگیز برای هر نفر، تنها کاری که باقی می ماند بستن چمدان و شروع سفر است. شما می توانید با بودجه محدود، مدت زمان نسبتا زیادی را در هند سپری کنید و به کشف زیبایی های بیشمار این کشور بپردازید.

آنچه زیبایی هند را چند برابر می کند ترکیب فرهنگ های مختلفی است که در هماهنگی تمام و بدون تعارض در این کشور گرد هم آمده اند. بنابراین سفر هندوستان برای افرادی که بتوانند تعصبات خود را کنار بگذارند تجربه ای فراموش نشدنی خواهد شد.

میانمار یا برمه:

میانمار که به نام برمه نیز شناخته می شود یکی از منحصر بفردترین و در عین حال ارزانترین کشورهای آسیایی است که می توان به آن سفر کرد. هزینه سفر به میانمار به طور متوسط برای هر فرد بالغ در حدود ۳۰ دلار در روز محاسبه شده است. از آنجایی که این کشور زیبا به تازگی و در ده سال اخیر سرمایه گذاری به روی گردشگری و جذب توریست را آغاز کرده، ضعف و کمبودهای فراوانی در این زمینه احساس می شود. بنابراین اگر مواجهه با چالش در طی سفر برایتان خوشایند نیست توصیه می کنم فعلا به میانمار سفر نکنید.

ویتنام ارزانترین مقصد گردشگری آسیا :

این کشور زیبا که در جنوب شرق آسیا واقع شده یکی از مکان های مشهور در بین گردشگران است. دلیل اصلی این شهرت پایین بودن هزینه های سفر به ویتنام در کنار طبیعت بکر و مناظر خیره کننده آن است. اغلب ملیت ها برای ورود به ویتنام نیازمند دریافت ویزا هستند با این وجود پایین بودن سایر هزینه های سفر به طور کامل میزان پرداختی برای دریافت ویزا را جبران خواهد کرد. تجربه یک سفر لذت بخش به سبک کوله گردی در ویتنام تنها ۲۵ دلار در روز هزینه در برخواهد داشت.